Wiosenne porządki w ogrodzie z VERTO

Zima powoli dobiega końca, a już wkrótce na dobre rozpocznie się wiosna zazieleniając krajobraz za oknami. Najbliższe tygodnie po zimie to idealny czas na zabranie się za konieczne naprawy i pielęgnację swojego ogrodu.
Przypominamy o czym warto pamiętać odświeżając teren wokół domu przed sezonem.

Dmuchawa ogrodowa VERTO

Pierwszy z problemów z jakim trzeba zmierzyć się po zimie to kurz, który przez kilka miesięcy osiadał na nieużywanych narzędziach, przechowywanych najczęściej w piwnicach, garażach i schowkach. Różnego rodzaju osad zadomowił się też w miejscach trudno dostępnych, takich jak rynny czy otwory wentylacyjne. Dodatkowo po roztopach zaczynają być widoczne pozostawione na trawniku śmieci.

W sprawnym pozbyciu się tego wszechobecnego brudu pomoże nowa dmuchawa ogrodowa marki VERTO (52G506).

Z kolei do czyszczenia kostki brukowej czy elewacji domu najlepiej nada się myjka ciśnieniowa VERTO (52G400).

Dzięki zróżnicowanym ciśnieniom roboczym narzędzie to oszczędza wodę i jest dużo bardziej ekonomiczne w stosunku do tradycyjnego węża ogrodowego. Myjka ciśnieniowa idealnie sprawdza się podczas mycia samochodu.


Szczotka obrotowaSzczotka do tarasów

Pilarka łańcuchowa VERTO
Pielęgnacja zieleni przydomowej to zadanie wieloetapowe. Po zimie warto uporać się z grubymi, przemarzniętymi gałęziami, które często słabną pod wpływem zalegającego śniegu, co może doprowadzić do ich obłamania. Może stanowić to zagrożenie dla domowników, dlatego trzeba jak najszybciej je usunąć. Idealnie sprawdzi się tutaj nowa pilarka łańcuchowa VERTO (52G585).

Ważną czynnością pielęgnacyjną jest wiosenne formowanie krzewów i innej roślinności przydomowej. Kiedy pojawią się pierwsze, nieregularne przyrosty wystarczy sięgnąć po nożyce do żywopłotu VERTO (52G568) i uformować estetyczne i miłe dla oka kompozycje. Wraz z przyjściem wiosny pojawia się potrzeba regularnego koszenia przydomowego trawnika.

W tym wypadku warto sięgnąć po podkaszarkę do trawy (52G549) oraz kosę spalinową VERTO (50G491). Ta pierwsza pomoże w dokładnej pielęgnacji, szczególnie na krawędziach ogrodu i w okolicach roślin ozdobnych. Kosa to narzędzie do regularnego używania przy większych powierzchniach, dlatego trzeba ją odpowiednio przygotować do pracy w sezonie. Takie działania umożliwią regularną i bezpieczną pracę z tym elektronarzędziem oraz wydłużą jego żywotność.


Nożyce do żywopłotu VERTO
kosa spalinowa i podkaszarka akumulatorowa VERTONowa gama produktów ogrodowych marki VERTO charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz solidną jakością wykonania. Wato zwrócić także uwagę na innowacyjny system zasilania elektronarzędzi – VERTO Energy System (VES). Akumulator w nowej technologii Li-Ion zapewnia najwyższy komfort pracy. Co ciekawe, jest on kompatybilny z wieloma urządzeniami, dzięki czemu przy użyciu jednej baterii można obsłużyć kilka elektronarzędzi pod rząd. Dzięki nowym narzędziom VERTO prace przy domu i w ogrodzie stają się proste i przyjemne. Dlatego nie ma na co czekać – jest tyle do zrobienia!


Nożyce do żywopłotu VERTO


VES

Najnowsze wpisy

Pokaż więcej