Wiosenne porządki w ogrodzie z VERTO

Zima powoli dobiega końca, a już wkrótce na dobre rozpocznie się wiosna zazieleniając krajobraz za oknami. Najbliższe tygodnie po zimie to idealny czas na zabranie się za konieczne naprawy i pielęgnację swojego ogrodu.
Przypominamy o czym warto pamiętać odświeżając teren wokół domu przed sezonem.

Dmuchawa ogrodowa VERTO

Pierwszy z problemów z jakim trzeba zmierzyć się po zimie to kurz, który przez kilka miesięcy osiadał na nieużywanych narzędziach, przechowywanych najczęściej w piwnicach, garażach i schowkach. Różnego rodzaju osad zadomowił się też w miejscach trudno dostępnych, takich jak rynny czy otwory wentylacyjne. Dodatkowo po roztopach zaczynają być widoczne pozostawione na trawniku śmieci.

W sprawnym pozbyciu się tego wszechobecnego brudu pomoże nowa dmuchawa ogrodowa marki VERTO (52G506).

Z kolei do czyszczenia kostki brukowej czy elewacji domu najlepiej nada się myjka ciśnieniowa VERTO (52G400).

Dzięki zróżnicowanym ciśnieniom roboczym narzędzie to oszczędza wodę i jest dużo bardziej ekonomiczne w stosunku do tradycyjnego węża ogrodowego. Myjka ciśnieniowa idealnie sprawdza się podczas mycia samochodu.


Szczotka obrotowaSzczotka do tarasów

Pilarka łańcuchowa VERTO
Pielęgnacja zieleni przydomowej to zadanie wieloetapowe. Po zimie warto uporać się z grubymi, przemarzniętymi gałęziami, które często słabną pod wpływem zalegającego śniegu, co może doprowadzić do ich obłamania. Może stanowić to zagrożenie dla domowników, dlatego trzeba jak najszybciej je usunąć. Idealnie sprawdzi się tutaj nowa pilarka łańcuchowa VERTO (52G585).

Ważną czynnością pielęgnacyjną jest wiosenne formowanie krzewów i innej roślinności przydomowej. Kiedy pojawią się pierwsze, nieregularne przyrosty wystarczy sięgnąć po nożyce do żywopłotu VERTO (52G568) i uformować estetyczne i miłe dla oka kompozycje. Wraz z przyjściem wiosny pojawia się potrzeba regularnego koszenia przydomowego trawnika.

W tym wypadku warto sięgnąć po podkaszarkę do trawy (52G549) oraz kosę spalinową VERTO (50G491). Ta pierwsza pomoże w dokładnej pielęgnacji, szczególnie na krawędziach ogrodu i w okolicach roślin ozdobnych. Kosa to narzędzie do regularnego używania przy większych powierzchniach, dlatego trzeba ją odpowiednio przygotować do pracy w sezonie. Takie działania umożliwią regularną i bezpieczną pracę z tym elektronarzędziem oraz wydłużą jego żywotność.


Nożyce do żywopłotu VERTO
kosa spalinowa i podkaszarka akumulatorowa VERTONowa gama produktów ogrodowych marki VERTO charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz solidną jakością wykonania. Wato zwrócić także uwagę na innowacyjny system zasilania elektronarzędzi – VERTO Energy System (VES). Akumulator w nowej technologii Li-Ion zapewnia najwyższy komfort pracy. Co ciekawe, jest on kompatybilny z wieloma urządzeniami, dzięki czemu przy użyciu jednej baterii można obsłużyć kilka elektronarzędzi pod rząd. Dzięki nowym narzędziom VERTO prace przy domu i w ogrodzie stają się proste i przyjemne. Dlatego nie ma na co czekać – jest tyle do zrobienia!


Nożyce do żywopłotu VERTO


VES

Najnowsze wpisy

 • Grabie “grabiom” nie równe
  Grabie “grabiom” nie równe
  Sprawa z pozoru zdaje się być banalnie prosta, grabie to grabie,służą do grabienia. Na rynku dostępnych jest jednak kilka ich rodzajów. Przeczytajcie w jaki sposób właściwie dobrać wyspecjalizowane narzędzie do odpowiedniej czynności. A po co ? Abyśmy pracę mogli wykonywać szybko oraz bez niepotrzebnego wysiłku. Na początku przybliżmy sobie jednak samą czynność grabienia. Inaczej ujmując to, wyciąganie z ziemi resztek roślinnych i kamieni, wyrównywanie podłoża, czy nawet napowietrzanie trawnika (poprzez usuwanie z niego resztek organicznych i ruszenie wierzchniej warstwy gleby), grabienie liści i owoców, prace ziemne, prace pielęgnacyjne na rabatach ozdobnych i trawnikach. Wszechstronność zastosowań tego narzędzia jest ogromna. Grabie mają swój udział w większości prac pielęgnacyjnych w ogrodzie, podczas trwania niemalże całego roku kalendarzowego.
 • Co musisz wiedzieć o sadzeniu tuj - 6 podstawowych kroków
  Co musisz wiedzieć o sadzeniu tuj - 6 podstawowych kroków
  Thuje, zwane w języku polskim Żywotnikami, to chyba jedne z bardziej popularnych roślin w naszym kraju. To bardzo odporne rośliny, zarówno na warunki glebowe, jak i zaniedbania pielęgnacyjne. Warto jednak, już na samym początku, podczas sadzenia, przestrzegać kilku zasad. Rośliny z tzw. osłonek możemy z powodzeniem sadzić przez cały sezon.
 • Rabaty kwiatowe – ciężka praca za godne wynagrodzenie.
  Rabaty kwiatowe – ciężka praca za godne wynagrodzenie.
  ak organizować sobie pracę w ogrodzie, żeby nie zwariować? Pewnie każdy z Was ma nieco inny system motywacyjny w tym zakresie. Dla jednych ważna jest estetyka, inni odprężają się podczas pracy przy roślinach, warto natomiast, myśleć o tym, co za naszą ciężką pracę, otrzymamy od ogrodu w zamian.Jest to po prostu podejście praktyczne – skoro wylewamy do ogrodu „siódme poty”, oczekujemy sowitego wynagrodzenia.
 • Koszenie - najczęstsze błędy
  Koszenie - najczęstsze błędy
  Okres wakacyjny to także wzmożony czas wegetacji naszych trawników. Panujące teraz warunki ( wysoka temperatura i wilgotność, powodowana częstymi opadami), są idealne dla wzrostu roślin. Niby fajnie,ale dla posiadaczy dużych powierzchni murawy, oznacza to prawdziwy koszmar. Dlaczego? Zgodnie z „książkowymi” zaleceniami pielęgnacyjnymi, trawnik w obecnym okresie optymalnie byłoby kosić dwa razy w tygodniu. W tej sytuacji, oczywistym staje się że kosiarka i podkaszarka to sprzęty z serii „must have”.
 • Zobacz wszystkie Zobacz wszystkie

Pokaż więcej