Test Gazety Narzędziowej - myjka ciśnieniowa VERTO 52G400

Test myjki ciśnieniowej VERTO 52G400 został przeprowadzony przez redakcję portalnarzedzi.pl oraz Gazety Narzędziowej. Poniżej przedstawiamy recenzję.

Myjka ciśnieniowa VERTO 52G400 przeznaczona do jest do utrzymania czystości na domowych podwórkach, placach, w ogrodach itp. Umyjemy nią więc elewacje, parkany, chodniki, zewnętrzne schody, jak też auta osobowe itp.

Jak wiadomo, o efektywności pracy myjek ciśnieniowych decyduje zastosowany w nich napęd. I tak w testowanej myjce ciśnieniowej VERTO 52G400 znajdziemy silnik o mocy 2000 W, który za pomocą pompy aluminiowej wytwarza ciśnienie o maksymalnej wartości 160 barów (ciśnienie robocze – 110 barów), przy minimalnym wydatku wody zasilającej wynoszącym 6 l/min (360 l/h).

Parametry te umożliwiają nam efektywne czyszczenie tarasów, schodów zewnętrznych czy kostki brukowej oraz mycie nawet bardzo zabrudzonego auta osobowego.

Konstruktorzy myjki zadbali nie tylko o jej wydajność, ale też o jej trwałość i wyposażyli w elektroniczny układ antyprzeciążeniowy. Wyłączy on urządzenie, jeśli temperatura uzwojeń silnika będzie nadmierna. W przypadku zadziałania tego układu, należy odczekać 20-30 minut do ostygnięcia myjki.

Warto tu wspomnieć, że wyposażono ją też w bardzo szczelną obudowę o klasie ochrony IP25. Myjka jest więc całkowicie odporna na strugę wody (12,5 l/min) laną na jej obudowę z dowolnej strony. Dzięki temu urządzeniem możemy bezpiecznie pracować, nie obawiając się przy tym, że przypadkowe polanie go wodą spowoduje porażenie prądem.

W VERTO 52G400 zastosowano też wygodny system AUTO STOP. Umożliwia on uruchomienie sprzętu za pomocą włącznika spustowego znajdującego się w rękojeści lancy.

Spust ma blokadę uniemożliwiającą przypadkowe włączenie urządzenia. Rękojeść z lancą połączona jest z myjką 10-metrowym wężem ciśnieniowym, do którego przechowywania służy obrotowy bęben z korbką do nawijania.

Myjkę wyposażono też w dwa kółka i wygodną rękojeść, które ułatwiają przemieszczanie urządzenia. Jest też pojemnik na detergenty, który zawiesza się na lewym boku obudowy myjki. Na prawym z kolei mamy zaczep na rękojeść z lancą. 10-metrowy kabel zasilający zwija się na dwóch zaczepach znajdujących się z tyłu myjki.

Wodę z sieci do urządzenia dostarczamy za pomocą węża ze znormalizowanym szybkozłączem 1/2” znajdującym się na jego wyposażeniu. Dzięki niemu podłączenie myjki do sieci wodnej jest bardzo łatwe i szybkie. Nadmieniamy, że woda z sieci musi mieć temperaturę do 40°C i maksymalne ciśnienie 3 bar. Producent myjki zadbał też o potrzeby użytkowników nieposiadających węża ogrodowego i wyposażył ją w taki wąż o długości 10 m.

Należy tu podkreślić, że standardowe wyposażenie VERTO 52G400 jest bardzo bogate i optymalnie dobrane do potrzeb użytkowników takiego sprzętu. W skład jego wchodzą m.in. rękojeść pistoletowa ze spustem, lanca z dyszą niskiego/wysokiego ciśnienia, dysza turbo, szczotka obrotowa i szczotka do podłóg. Dzięki tym akcesoriom wykonamy wspomniany szeroki zakres prac w ogrodzie lub na podwórku.

Podczas redakcyjnych testów myjki VERTO 52G400 czyściliśmy nią taras i schody pokryte płytkami ceramicznymi, mur klinkierowy oraz samochód osobowy. Umyliśmy też ogrodzenie z zabrudzeń i mchu. Już po kilku chwilach pracy czuć było, że VERTO 52G400 efektywnie radzi sobie z testowymi zadaniami. To zasługa wydajnego silnika i sprawnej pompy, które generują wysokie ciśnienie i pracują równo oraz stabilnie. Nie powodują też hałasu, co ma znaczenie w przypadku sąsiedztwa wrażliwego na głośne dźwięki.

Jak wiadomo, podczas pracy myjką nie zawsze potrzebne jest nam duże ciśnienie wody. Wtedy możemy skorzystać z lancy z regulowaną dyszą. Wielkość potrzebnego ciśnienia ustawia się w niej przez obracanie pierścieniem regulacyjnym. W testowych zadaniach przydały się nam też akcesoria przyspieszające czyszczenie bardzo zabrudzonych powierzchni. Np. szczotka do podłóg wyposażona w pojemnik na detergent znacznie ułatwiła oczyszczenie tarasu i schodów z zimowych zabrudzeń.

Nadmieniamy, że myjka przystosowana jest do aplikacji detergentów przeznaczonych do użytku domowego dostępnych w na rynku (dokładne informacje są w instrukcji obsługi – radzimy wnikliwie ją przestudiować). Z kolei szczotką obrotową sprawnie usunęliśmy silnie przylegające zabrudzenia do powierzchni murku klinkierowego i samochodu osobowego.

Naszym zdaniem, myjka VERTO 52G400 to kompaktowe, lekkie (9,5 kg) i łatwe w obsłudze urządzenie. Szybko wysprzątamy nią mocno zabrudzony taras czy małe podwórko, a także umyjemy samochód po dżdżystej jesiennej trasie. 

Zobacz videoprezentację myjki: 


Najnowsze wpisy

 • Grabie “grabiom” nie równe
  Grabie “grabiom” nie równe
  Sprawa z pozoru zdaje się być banalnie prosta, grabie to grabie,służą do grabienia. Na rynku dostępnych jest jednak kilka ich rodzajów. Przeczytajcie w jaki sposób właściwie dobrać wyspecjalizowane narzędzie do odpowiedniej czynności. A po co ? Abyśmy pracę mogli wykonywać szybko oraz bez niepotrzebnego wysiłku. Na początku przybliżmy sobie jednak samą czynność grabienia. Inaczej ujmując to, wyciąganie z ziemi resztek roślinnych i kamieni, wyrównywanie podłoża, czy nawet napowietrzanie trawnika (poprzez usuwanie z niego resztek organicznych i ruszenie wierzchniej warstwy gleby), grabienie liści i owoców, prace ziemne, prace pielęgnacyjne na rabatach ozdobnych i trawnikach. Wszechstronność zastosowań tego narzędzia jest ogromna. Grabie mają swój udział w większości prac pielęgnacyjnych w ogrodzie, podczas trwania niemalże całego roku kalendarzowego.
 • Co musisz wiedzieć o sadzeniu tuj - 6 podstawowych kroków
  Co musisz wiedzieć o sadzeniu tuj - 6 podstawowych kroków
  Thuje, zwane w języku polskim Żywotnikami, to chyba jedne z bardziej popularnych roślin w naszym kraju. To bardzo odporne rośliny, zarówno na warunki glebowe, jak i zaniedbania pielęgnacyjne. Warto jednak, już na samym początku, podczas sadzenia, przestrzegać kilku zasad. Rośliny z tzw. osłonek możemy z powodzeniem sadzić przez cały sezon.
 • Rabaty kwiatowe – ciężka praca za godne wynagrodzenie.
  Rabaty kwiatowe – ciężka praca za godne wynagrodzenie.
  ak organizować sobie pracę w ogrodzie, żeby nie zwariować? Pewnie każdy z Was ma nieco inny system motywacyjny w tym zakresie. Dla jednych ważna jest estetyka, inni odprężają się podczas pracy przy roślinach, warto natomiast, myśleć o tym, co za naszą ciężką pracę, otrzymamy od ogrodu w zamian.Jest to po prostu podejście praktyczne – skoro wylewamy do ogrodu „siódme poty”, oczekujemy sowitego wynagrodzenia.
 • Koszenie - najczęstsze błędy
  Koszenie - najczęstsze błędy
  Okres wakacyjny to także wzmożony czas wegetacji naszych trawników. Panujące teraz warunki ( wysoka temperatura i wilgotność, powodowana częstymi opadami), są idealne dla wzrostu roślin. Niby fajnie,ale dla posiadaczy dużych powierzchni murawy, oznacza to prawdziwy koszmar. Dlaczego? Zgodnie z „książkowymi” zaleceniami pielęgnacyjnymi, trawnik w obecnym okresie optymalnie byłoby kosić dwa razy w tygodniu. W tej sytuacji, oczywistym staje się że kosiarka i podkaszarka to sprzęty z serii „must have”.
 • Zobacz wszystkie Zobacz wszystkie

Pokaż więcej