Liście, wszędzie liście - dmuchawy w ruch!

Opadanie liści przysparza wiele dodatkowej pracy włascicielom ogrodów. Chcąc zaoszczędzić czas i siły fizyczne powinnismy pomyśleć o jesiennym, ogrodowym sprzęcie.

Dmuchawy - te mocniejsze, spalinowe, przy odrobinie wprawy operatora, potrafią “wysprzątać” z liści ok. 400m² trawnika zaledwie w 20 min.

Dla porównania, ręczne wygrabienie takiej powierzchni, to przynajmniej 2 godziny ciężkiej harówki.

Nieco słabsze dmuchawy elektryczne, nie mogą konkurować ze spalinowym kolegą na dużych powierzchniach. Sprawdzają się jednak doskonale tam, gdzie potrzebna jest precyzja i delikatność.

Sprzątnięcie ogrodu żwirowego czy wyściółkowanej drobnym materiałem rabaty w cieniu drzew, bez posiadania takiej “słabszej” dmuchawy, to prawdziwa zmora dla osoby opiekującej się terenem.

Mniejsza moc i prędkość powietrza, pozwalają na usunięcie liści i drobnych zanieczyszczeń, bez ryzyka “wydmuchania” ściółki.

Dobrze posiadać zatem zarówno sprzęt do zadań specjalnych jak i przyjaciela od “koronkowej roboty”;)

Dmuchawa VERTO 52G506 to produkt bardzo skuteczny do zadań lżejszych. W pełni naładowany akumulator wystarcza na 20 minut ciągłej pracy.

Ponżej videoprezentacja produktu oraz krótki film z pracy dmuchawą na terenie przedszkola, na podłożu bardzo wilgotynym, po kilku dniach ciągłych opadow.

  

Najnowsze wpisy

 • WYNIKI KONKURSU
  WYNIKI KONKURSU
  Zobaczcie wyniki naszego Facebookowego konkursu na świąteczne ozdoby :)
 • EKOrezydencja dla owadów
  EKOrezydencja dla owadów
  Zima już za pasem. Zaszczytne grono naszych czytelników, to ludzie charakteryzujący się ogromnym sercem do przyrody, dlatego z pewnością nikomu z Was, nie trzeba już przypominać, że o tej porze roku, pomoc „mniejszym braciom” jest nieoceniona. W poprzednich miesiącach prezentowaliśmy mnogość form i kształtów owadzich rezydencji. Wspomnieliśmy o materiałach budulcowych, które są przyjazne dla konkretnych gatunków. Dziś czas, by przejść do zadań praktycznych.
 • Grabie “grabiom” nie równe
  Grabie “grabiom” nie równe
  Sprawa z pozoru zdaje się być banalnie prosta, grabie to grabie,służą do grabienia. Na rynku dostępnych jest jednak kilka ich rodzajów. Przeczytajcie w jaki sposób właściwie dobrać wyspecjalizowane narzędzie do odpowiedniej czynności. A po co ? Abyśmy pracę mogli wykonywać szybko oraz bez niepotrzebnego wysiłku. Na początku przybliżmy sobie jednak samą czynność grabienia. Inaczej ujmując to, wyciąganie z ziemi resztek roślinnych i kamieni, wyrównywanie podłoża, czy nawet napowietrzanie trawnika (poprzez usuwanie z niego resztek organicznych i ruszenie wierzchniej warstwy gleby), grabienie liści i owoców, prace ziemne, prace pielęgnacyjne na rabatach ozdobnych i trawnikach. Wszechstronność zastosowań tego narzędzia jest ogromna. Grabie mają swój udział w większości prac pielęgnacyjnych w ogrodzie, podczas trwania niemalże całego roku kalendarzowego.
 • Co musisz wiedzieć o sadzeniu tuj - 6 podstawowych kroków
  Co musisz wiedzieć o sadzeniu tuj - 6 podstawowych kroków
  Thuje, zwane w języku polskim Żywotnikami, to chyba jedne z bardziej popularnych roślin w naszym kraju. To bardzo odporne rośliny, zarówno na warunki glebowe, jak i zaniedbania pielęgnacyjne. Warto jednak, już na samym początku, podczas sadzenia, przestrzegać kilku zasad. Rośliny z tzw. osłonek możemy z powodzeniem sadzić przez cały sezon.
 • Zobacz wszystkie Zobacz wszystkie

Pokaż więcej