Nowa technologia Niklowo-Cynkowa w akumulatorach VERTO

Maka VERTO wprowadza nową technologię - baterie Niklowo-Cynkowe.

Są one przyjazne środowisku, ponieważ nie zawierają kadmu i rtęci. Mają wyższe napięcie celi: 1,65V (NiCd = 1,2V) a akumulator jest lżejszy.

Ni-Zn charakteryzuje również większy prąd rozładowania czyli więcej mocy oraz brak efektu pamięci, czyli utraty pojemności akumulatora.

Każde ogniwo Ni-Zn zostało wyposażone w diodę bocznikującą, aby w przypadku awarii pojedynczego ogniwa nie było ono obciążeniem dla całego akumulatora. Takiego rozwiązania brakuje w Ni-Cd jak i Li-Ion.

Dla zwiększenia wytrzymałości mechanicznej zastosowane zostały zgrzewy 6-ci punktowe. Standard na rynku to 4 punkty.

Zastosowane zostały również przewody o nadmiarowym przekroju i 8-mio punktowe złącza zasilające dla zwiększenia efektywności przepływu prądu.

Obudowa akumulatora wykonana z ABS dla zwiększenia odporności i wytrzymałości.

Ładowarka z czytelną informacją o trwającym lub zakończonym ładowaniu.

Baterie Niklowo-Cynkowe można znaleźć w 2 modelach wkrętarek akumulatorowych VERTO: 50G185 i 50G187.

Najnowsze wpisy

 • Czyszczenie mebli ogrodowych i tarasów
  Czyszczenie mebli ogrodowych i tarasów
  Czasem zdarza się, że w amoku wiosennych ogrodowych prac, zapominamy zupełnie o małej architekturze. Wychodzimy do ogrodu, by wreszcie posiedzieć i nacieszyć się obecnością przyrody, tymczasem zakurzone, brudne meble, zszarzały taras i altana której wejście przesłaniają pajęczyny, wcale nie zachęcają do relaksu. Nie zapominajcie o tych, jakże ważnych elementach ogrodu, których konserwację powinniśmy prowadzić zarówno wiosną jak i jesienią.
 • Majowe cięcia
  Majowe cięcia
  Większość wiosennych krzewów kończy już swoje kwitnienie. Pamiętajcie o ich przycinaniu! Na pewno nadszedł już czas na forsycje, pigwowce, lilaki, niektóre tawuły, migdałki czy wierzby miniaturowe. Ponadto właśnie teraz jest właściwy moment na skracanie wrzosów, jeśli zależy Wam na ich zwartym pokroju. Pędy tej zimozielonej krzewinki, skracajcie o ⅓ długości.
 • Jak urządzić mini ogród w blokowisku?
  Jak urządzić mini ogród w blokowisku?
  Ukwiecony balkon to przedłużenie mieszkania. O dobrodziejstwach posiadania balkonu i funkcjach jakie może spełniać nie trzeba chyba nikogo przekonywać: zielony salon, schronienie przed słońcem, kącik do czytania czy wypicia kawy w otoczeniu namiastki środowiska, to tylko niektóre z nich.
 • Zdradzieckie szyszki
  Zdradzieckie szyszki
  Wiosna to właściwy czas na podjęcie walki ze szkodnikami iglastych drzew ozdobnych. W marcu lub na początku kwietnia (w zależności od pogody), powinniśmy wykonać pierwsze opryski, które w znacznym stopniu powinny ograniczyć tegoroczną populację nieproszonego gościa.
 • Zobacz wszystkie Zobacz wszystkie

Pokaż więcej